آفتاب ایلام| حجت‌الاسلام الله‌نور کریمی‌‌تبار شامگاه سه شنبه در دیدار با جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های ایلام، شاخص‌ دانشجوی انقلابی را  ولایت‌مداری و مطالبه‌گری دانست و اظهار داشت: این دو شاخصه مهم با شهادت سه دانشجو در 16 آذر 1332 در جریان مبارزه علیه استبداد و استعمار آغاز و تا کنون نیز دانشجویان ایرانی با این دو شناخته شده‌اند.
وی افزود: تفکر انقلابی دانشجویان با پیروزی انقلاب اسلامی شدت بیشتری گرفت و دانشجویان با حضور در جهاد سازندگی به روستاها رفته و جانانه در راه توسعه کشور همراه و همگام مسئولان شدند و آغاز جنگ نیز آغازی بود برای اثبات حضور دانشجویان در صحنه نبرد واقعی و بدین ترتیب بود که بسیاری از دانشجویان به عنوان رزمنده، فرمانده در میدان جنگ جان دادند و افتخار شهادت را از آن خود کردند.
‌امام جمعه ایلام گفت: برآیند حرکات دانشجویی نشان از آن دارد که این قشر فرهیخته، آگاه و مولد همواره در مسیر ولایت حرکت و در تمام صحنه‌ها‌ مسیر انقلابی و ولایی خود را حفط کرده است.
وی به‌کارگیری توان و انرژی دانشجویان و توام کردن آن با تفکر بسیجی را موثر در توسعه کشور عنوان کرد و گفت: تفکر بسیجی و توان و انرژی دانشجو می‌تواند به توسعه و رفع موانه غلبه کند و راه و روش مناسب برای اداره کشور در ابعاد مختلف اجتماعی و اقتصادی باشد.
امام جمعه ایلام در ادامه دشمن شناسی را لازمه دانشجو دانست و بیان کرد: در کنار خصلت‌هابی انقلابی، ولایی، کسب علم و دانش قشر دانشجو نیازمند شناخت دشمن است‌.
وی دشمن‌شناسی و برخورد به موقع با ترفندهای دشمن را ضروری عنوان کرد و گفت: دشمن‌شناسی و مبارزه با دشمن جزئی از فرهنگ ماست و تجربه زیستی عمر پربرکت انقلاب اسلامی به ما نشان داده ‌که هر جا که موضع ضد‌استکباری ما پررنگ بوده است، پیشرفت کرده‌ایم و هر جا خواستیم به دشمن چراغ سبز نشان و نرمش نشان دهیم شدیدا پس‌روی و افت داشتیم، نمونه‌اش هم در برجام مشاهده کردیم.
کریمی‌تبار به شاخصه مهم دیگر دانشجو گریزی زد و گفت: تفکر بسیجی نیز لازمه جوانان دانشجو است تا خصلت‌ها و شاخص‌های خود را تکمیل کند و آن شاخص در کنار سایر شاخصه‌هایی چون ولایی، انقلابی، کسب علم و دانش  و دشمن شناسی بتواند موجب روح مطالبه‌گری در او شود و آن خصلت بسیجی بودن است.
وی به دارند‌گان تفکر بسیجی در مدیریت اشاره کرد و گفت: اگر تفکر بسیجی در فرد نهادینه شود، اگر در مسئولیت قرار گیرد دیگر به "من" توجه نمی‌کند و تصمیماتش برای "ما" است و نتیجه کار چنین فردی شایسته گزینی و شایسته سالاری خواهد بود.
امام جمعه ایلام شرایط امروز و نیاز آن را "عدالت‌طلبی" و" آرمان‌خواهی" عنوان کرد و گفت: انتظار مردم از دانشجویان حرکت در مسیر "عدالت‌طلبی" و" آرمان‌خواهی" است که این دو مورد مورد تاکید رهبر معظم انقلاب هم است.
‌امام جمعه ایلام در پایان گفت:‌ باید ببینیم در جامعه و استان خود چقدر به این نقش عمل کرده‌ایم، در جاهایی مثل سیل، زلزله، کرونا، اردوهای جهادی، کمک به نیازمندان نمره عالی است ولی در بعضی جاها که تاثیرگذار است حضور ما کمرنگ است که امیدواریم در تقویت روحیه مطالبه‌گری و آرمان خواهی برای کشور و استان بیشتر فعال شویم.