فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ایران اسلامی و انقلابی امروز قدرتمند است و هر دشمنی می‌داند اینجا سرزمین اشغال شدنی نیست و حالا به میدان مبارزه اقتصادی و تحریم روی آورده‌اند.


به گزارش آفتاب ایلام ، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در کنگره شهدای استان ایلام با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه 3000 شهید استان ایلام اظهار داشت: بزرگ‌ترین افتخار ما این است که خادمان مردم ایران اسلامی هستیم و زیباترین و بزرگ‌ترین آرزوی ما ذبح شدن، قربانی شدن در مسیر آرزوهای آسمانی ملت ایران است و درود و سلام باید فرستاد به روح درخشان و جاودانه امام راحل که منطق عزت و حکمت و استقلال و وحدت را به ما آموخت.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: رهبر بزرگ، جانباز، دلسوز و شجاع طی دهه‌های گذشته پس‌از ارتحال امام شجاعانه و حکیمانه به نیابت از امام‌ زمان (عج) سفینه نجات و کشتی سعادت ملت را از میان امواج خروشان فتنه‌های بزرگ به ساحل آرامش و رستگاری و عزت و اقتصاد اقتدار هدایت کرد.

وی با بیان این‌که ایلام سرزمین شهداست و مردم ایلام همانند کوه استوار طی هشت سال دفاع مقدس شجاعانه در مقابل دشمن ایستادند، که این اقدام آن‌ها تحسین‌برانگیز است؛ اضافه کرد: روزگاری سرزمین ایلام میدان نبرد بود و دفاع مقدس برای مردم این سرزمین میدان آزمایش بزرگی بود، آزمایشی که از آن ایلامی‌های غیور سربلند از آن  بیرون آمدند.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: این سرزمین البته تنها سرزمین شهیدان خود ایلام نیست بلکه کوه‌ها و دشت‌های این استان بر صورت و قامت شهیدان بسیاری بوسه زده است.

وی اضافه کرد: مردم ایلام ایستادند تا سرزمینشان اشغال نشوند و آن‌ها از امیرالمؤمنین آموختند که اگر بیگانه بر سرزمین آن‌ها مسلط شود آن ملت ذلیل خواهد شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان این‌که مردم استان ایلام در هشت سال دفاع مقدس کار را به یکدیگر واگذار نکرده‌ و هیچ‌کس منتظر دیگری نبود اظهار داشت: این مردم غیور و شجاع برای جهاد از یکدیگر سبقت گرفته و اجازه ندادند بیگانگان بر این سرزمین سلطه یابند.

سردار سلامی با اشاره به این‌که جنگ‌ها میدان آزمایش ملت‌هاست و اگر ملتی سستی کند و از ارزش‌های خود دفاع کند و در تاریخ محو خواهد شد اضافه کرد: نبرد مردم ایران اسلامی برابر استکبار جهانی همچنان ادامه دارد.

وی بیان داشت: مردم ایلام در هشت سال دفاع مقدس خوش درخشیدند و نه‌تنها در آن دوره افتخار آفریدند بلکه به تاریخ ایران اسلامی و به تاریخ اسلام و امت اسلام حیات و عظمت بخشیدند.

فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: مردم ایلام دانستند هر حفره کوچک در تمامیت ارضی یک کشور می‌تواند نقطه هجوم قدرت‌های بزرگ و اشغال یک سرزمین باشد از این‌ رو راه را بر دشمن بستند که این هنر شهیدان و مردم ایلام را نشان می‌دهند.

وی اضافه کرد: سه هزار شهید استان ایلام اگر در عاشورا حاضر بودند هرگز امام مسلمین در میانه نبرد تنها نمی‌ماند و هرگز اهل‌بیت حرم به اسارت گرفته نمی‌شدند.

سرلشکر سلامی  با اشاره به این‌که اگر شهدا نبودند ما را از جغرافیای سیاسی حذف می‌کردند و دوباره بر سرنوشت ما مسلط می‌شدند اضافه کرد: عظمت شهادت شهیدان ما آزاد کردن ملت‌ها و شکست دادن شیاطین و استکبار جهانی است.

وی خاطرنشان کرد: اگر شهیدان آن دوره نبودند که به ما منطقه ایستادگی و فداکاری را بیاموزند طی دهه‌های پرخطر گذشته نمی‌توانستیم راه خود را ادامه دهید.

وی رفتار مردم ایران و ایلام را زیباترین و دل‌انگیزترین و با عظمت‌ترین و ستایش برانگیز‌ترین رفتار یک ملت است دانست و گفت: دشمن با همه نیت‌های شوم اما از کلامی شیک و به ظاهر عامه پسند استفاده می‌کند "یَقُولُونَ بِأَفْوَاهِهِمْ مَا لَیْسَ فِی قُلُوبِهِمْ ۗ وَاللَّهُ أَعْلَمُ بِمَا یَكْتُمُونَ" آن چه در زبان جاری می‌کنند و آن چه بر قلبهایشان می‌گذرد، زمین تا آسمان متفاوت است. در دل‌هایشن آرزوی ازبین بردن ملت ایران را دارند اما در زبان خود را حامی ملت می شناسانند.

فرمانده کل سپاه خطاب به دشمنان گفت: ما شما را می‌شناسیم، تجربه کرده‌ایم، ملت ما آگاه است. فریب اعمال شیطانی شمار را نخواهد خورد. شما می‌خواهید مردم ما گرسنه بماند، راه را بر آنان بسته‌اید، آن وقت عید نوروز به ملت ایران  پیام تبریک می‌دهید، فکر می‌کنید ملت شما را نمی‌شناسد.

سرلشکر سلامی گفت: ما مسائلمان را بین خودمان حل می‌کنیم، می‌دانیم مشکلات هست، کدام کشور مشکل ندارد؟ آیا آمریکایی‌ها بی مسئله هستند. از آنها سئوال می‌کنیم آیا میلیون‌ها کارتن خواب شبها  در خیابان‌های شما نمی‌خو

ابند؟ آیا شما توانسته‌اید برای تمام ملت‌تان خدمات بهداشتی فراهم کنید؟ چقدر بی‌خانمان دارید؟ چقدر بر سرخانه‌ها پلاک حراج می‌زنید برای حراج و خانه‌های مردم را مصاده می‌کنید؟ شما  نظامی هستی که پلیستان خانه فقرا را مصادره می‌کنند و ما نظامی هستیم برای فقرا خانه می‌سازیم. می‌سازیم  آنقدر می‌سازیم تا هیچکس بی‌خانمان نباشد.

وی خطاب به آمریکا بیان داشت:  مسئولان ما دائم بین مردم هستند بدون احساس خطر تا از نزدیک با مشکلات آشنا شوند و برای ملت عزت فراهم آورند . این ملت شهادت است همان ملتی که سردار بزرگ آن؛ آن سردار فراموش نشدنی و جاودان و پر افتخار اسلام؛ آن نجات بخش جهان اسلام از شر متجاوزان و تروریست‌ها؛ سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی فرمود: "ما ملت شهادتیم"

سرلشکر سلامی با اشاره به سخنان امام خمینی (ره)  ادامه داد:  امام (راحل) سال‌ها فرمود: "ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد" و رهبر عزیز و عظیم الشان مان که ما را تربیت کرد و در میدان نگهداشت، به ما قوت بخشید و هویت داد، بیش‌از چهار دهه گذشته ملت را از میان توطئه‌های سخت نجات داده و به این کشور اعتبار بخشیده‌ است به‌طوری‌که دشمنان اسلام درحال عقب‌نشینی هستند و ملت ایران بر دشمنان غلبه کرده‌ است و شیطانی‌ترین و قدرتمندترین امپراطوری تاریخ را شکست داده‌ است.

وی با بیان این که شهدا به کشور نورانیت بخشیدند و باید همچنان راه آن‌ها ادامه داشته باشد اضافه کرد: هم‌اکنون جنگ در جبهه نظامی تمام است و دشمنان در خیال خود نیز تصور نمی‌کنند که بتوانند به کشور تهاجم نظامی داشته باشند زیرا ایران اسلامی هم‌اکنون قدرتمند است و هر دشمنی می‌داند ایران سرزمین اشغال‌‌کردنی نیست.

سرلشکر سلامی به نقشه استکبار برای پشیمانی این ملت از انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: نقشه سیاسی استکبار با محوریت آمریکا برای ملت ایران نقشه‌ای خطرناک و وسیع و توأم با توطئه‌های عمیق برای شکست دادن ملت ایران بوده است و لحظه‌ای در این مدت نبوده که آمریکا و متحدان او لحظه‌ای برای فرسوده کردن مردم از اهدافشان و از رسیدن دارو به مردم دست از تلاش بر ندارند.

فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: قدرتی که در مقابل ما ایستاده بود امروز عقب‌نشینی کرده است. ایلامی‌ها و کردستانی و کرمانشاهی‌ها مردمانی نبودند که از دشمن بترسند و از غرش توپ‌ها نترسیدند، محکم ایستادند اما جنگ با هنرنمایی شهیدان به پایان رسید و ایران استقلال و بزرگی خود را حفط و حتی ارتقا داد. ایران اسلامی و انقلابی امروز قدرتمند است و هر دشمنی می داند اینجا سرزمین اشغال شدنی نیست.

وی روی آوردن دشمن به تحریم و مبارزه اقتصادی را مورد اشاره قرار داد و گفت: دشمن به میدان مبارزه اقتصادی و تحریم روی آورده‌اند. ایستادگی مردم در جنگ اقتصادی در مقابل این مشکلات و مخاطرات کمتر از دفاع مقدس نیست و همه مردم در این میدان مبارزه وارد شدند.

فرمانده کل سپاه بیان کرد: مشخصاً نقشه سیاسی آمریکا برای ملت ایران ظرف 43 سال پیروزی انقلاب نقشه‌ای خطرناک، نقشه‌ای وسیع و توام با توطئه‌های عمیق برای شکست دادن شما بوده است. باور کنید به این واقعیت  باور داشته باشید که لحظه‌ای در این 43 سال نبوده است که آمریکا و متحدن او که آرایش نظامی و سیاسی و اقتصادی و عملیات روانی و جنگی علیه مردم ایران را شکل داده‌اند، لحظه‌ای از توطئه برای شکستن  این ملت برای پشیمان کردن این مردم از انقلابشان، برای حسته کردن و فقیر کردن این مردم، برای مانع شدن از رسیدن دارو به این مردم ، برای خالی کردن سفره عزت این مردم دست از تلاش بر نداشته‌اند.

وی هنر و شاهکار و اعجاز ولایت در این 43 سال این بوده است که  این ملت را از میان این توطئه‌های سخت و سنگین و همه جانبه نجات داده‌اند، آزاد کرده‌اند، به این ملت اعتبار بخشیده‌اند را یادآور شد و گفت: قدرتی که در مقابل این ملت ایستاده و هنوز ایستاده است، اما در حال عقب نشینی است و ما آثار عقب نشینی اورا به وضوح می‌بینیم، این قدرت که ملت ایران بر او غلبه کرده است، او را ناکام و آرزوهایش را تا گورستان بدرقه کرده است، این قدرت شیطانی‌ترین و قدرتمندترین امپراتوری تاریخ بشر بوده و بجز ایران با هر قدرتی در افتاده است اورا شکست داده است. جزء امت اسلام که به انقلاب اسلامی پیوند خورد و این انقلاب را تکیه‌گاه خود قرار داد و با اندیشه‌های ولی انقلاب، اسلام و ایران عزیز و این امت حرکت خود را تنظیم کرده است.

سلامی تصریح کرد:  هم دفاع مقدس تهاجم جهانی بود به این ملت تا  او را در ابتدای راه استقلالش به شکست وا دارد و همه دیدید، همه جهان، جهان شیطانی و قدرتمند در مقابلتان ایستادند ولی شما، عقب نرفتید، ایلامی‌ها و خوزستانی‌ها و کرمانشاهی‌ها و کردستانی‌ها، مردمانی نبودند که از هیبت ظاهری دشمن بترسند و به عقب بروند و از غرش توپ‌ها نترسیدند و محکم ایستادند.

وی افزود: اما جنگ با هنرنمایی شهیدانمان به پایان رسید، ای

ران استقلال و تمامیت ارضی ، عزت، شرف،کرامت و بزرگی خود را حفظ کرد. نه فقط حفظ کرد، ارتقا بخشید، افزایش داد، بلندقامت شد، ایران سربلند شد.قدرتمندتر شد. ارتش ایران، سپاه پاسداران، همه نیروهای مسلح از این جنگ پر افتخار تر از ابتدای آن به در آمدند.

سرلشکر سلامی بیان کرد: صبر خانواده‌های شهیدان که امروز ما افتخار حضور در محضرشان را داریم، از جهاد شهیدانشان کمتر نبود، بلکه بیشتر است و این ارزش صبر شما پدران و مادران، همسران و فرزندان  برادران و خواهران شهیدان از شهادت شهیدانتان کمتر نیست.

فرمانده کل سپاه گفت: من همواره گفته‌ام، آنان به آرزوهای خود می رسیدند وقتی شهید می‌شدند و شما آرزوی خود را از دست می دادید وقتی آنها شهید می‌شدند. درود بر شما که خانه‌هایتان نقطه معراج شهیدانتان است. خانه شما بابی از ابواب جنت است.گشوده شده است به روی اولیاء خاص الهی ، درودبر شما خانواده عزیز شهیدان که این چنین آرام و شاکر، صبور، الگو و اسوه مردم شدید.چشم و چراغ شدید، به کشور ما نورانیت بخشیدید، مثل ستاره‌های درآسمان شما روی زمی درخشیدید و شهیدانتان در آسمان با اهل آسمان بهتر از اهل زمین می شناسند.

سرلشکر سلامی در ادامه گفت: اما آن توطئه‌ها ادامه پیدا کرد، جنگ تمام شد. جنگ در جبهه نظامی تمام شد و واقعا هنوز هم تمام است در خیال دشمن هم دیگر اندیشه شکل‌گیری تهاجم نظامی به این سرزمین حتی شکل نمی‌گیرد. چون ایران اسلامی، ایران انقلابی، ایران امام زمان، قدرتمند است هر دشمنی می‌داند اینجا سرزمین اشغال شدنی نیست. کسی بر این مردم پیروز نمی‌شود. به همین دلیل راه را منحرف کرده‌اند از جنگ به میدان حصر اقتصادی، به میدان تحریم اقتصادی، تحریم اقتصادی یک جنگ بود. توطئه جهانی از سوی قدرت‌های شیطانی و استکباری علیه ملت ایران. باور کنید این ایستادگی مردم در جنگ اقتصادی. به ملت عزیز ایران به عنوان یک خادم  کوچک می‌گویم آن چه را طی این سال‌ها دیده ام  و برداشت کرده‌ام این است که استقامت شما در مقابل این مشکلات و مخاطرات که بسیار جدی و سهمگین هم بوده‌اند. اما شما بزرگتر و وسیع تر از مشکلات  را که کمتر از دفاع مقدس نبود تحمل کرده‌اید.

وی حضور همه مردم ایران در جنگ اقتصادی را مورد اشاره قرار داد و گفت: در این جنگ همه مردم این حضور و جنگیده‌اند، امامشان را که پرچم استقامت را بردوش گرفت حمایت کردند زیرا او بر این منطق تکیه دارد که اگر کشوری نایستد، محکوم به تسلیم شدن است و تسلیم شدن نه رفاه می‌آورد، نه عزت، نه آرامش و نه امنیت و نه آسایش در حالی که ما همه این‌ها را می‌خواهیم و داریم.

سرلشکر سلامی بیان کرد: در استقامت یک ملت بزرگ می‌شود، شکست ناپذیر می‌شود و بر مشکلاتش غلبه می‌کند. این که ملت ایستاد تا آن بیرق‌دار بزرگ بتواند در مقابل دشمنان بایستد و دشمن را شکست دهد، نتیجه استقامت ملت است.

وی بینش و درایت مقام معظم رهبری در ناکام گذاشتن ترفندهای دشمن را مورد اشاره قرار داد و گفت: بینش  رهبری بر این بود که دشمن را فرسوده و خسته و ضعیف و ناتوان کنند و این هنر راهکار دشمن را مسدود کرد و هر گزینه روی میز دشمن را روانه  بایگانی کرد. ملت ایران در موقعیت برجسته‌ای از تاریخ قرار گرفته‌اند و در حال پیشرفت است. ما هنوز دارای مشکل هستیم اما از خطرات عبور کردیم.

وی به موقعیت برجسته ملت ایران در تاریخ گریزی زد و گفت: ملت ایران در موقعیت برجسته‌ای از تاریخ ایستاده است، فقط به مشکلات نگاه نکنید، ببینید چه مسیری را طی کرده‌ایم، چقدر این قدرت‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم. از فراز اراده‌های آنها عبور کرده‌ایم  و هم اکنون در حال پیشرفتیم. با مشکلات جنگیده‌ایم اما مخاطرات را پشت سر گذاشته‌ایم.

وی به فرق بین مشکل و خطر اشاره کرد و بیان داشت: مشکل با خطر فرق می‌کند، ما هنوز دارای مشکل هستیم، اما از خطرات عبور کرده‌ایم. شما در اینجا صدای توپخانه‌ها را می‌شنیدید؛ امروز این دشمن است که کیلومترها دورتر صدای قدرت شما را می‌شنود.

فرمانده کل سپاه گفت: صدها کیلومتر آن طرف‌تر صدای بچه‌های شما را می‌شنود شما دست دشمن را در تحریم بستید و اجازه تحرک را به او ندادید و کتفایش را بستید، شما تسلیم نشدید، اجازه ندادید اراده دشمن بر شما مسلط شود.شما به امامتان وفادار ماندید.

وی گفت: جوانان آینده که تاریخ نسل شما را می‌شنوند، هرگز حسرت نمی‌خوردند و به وجود شما افتخار می‌کنند.راه آینده را از امروز شما می‌آموزند.

سرلشکر سلامی شرایط فعلی را میدان آزمایش بزرگ دانست  و گفت: این عبرت است و پیام شهیدان است، شهیدان شهید نشده‌اند تا فقط در یک جنگ مقاومت کنیم، ما در همه جنگ‌ها باید بایستیم و امروز  در حال ایستادن هستیم.

وی گفت: شما فکر می‌کنید، دشمن می‌خواست  چهره اقتصادی این سرزمین چهره‌ای باشد که اکنون می‌بینید، او می خواست ملت ایران را فلج کند، فقیر کند، ناتوان کند، عقب بیندازد و از پیشرفت بازدارد، می خواست 

مردم را آواره کند.

سلامی شناخت مردم ایران از دشمن را متذکر شد و گفت: مردم ایران دیده‌اند دشمن را و او را می‌شناسند، فریب قول، زور و فریب فریبکاری‌های او را نمی‌خورند، آنها ملت سوریه و سرزمین‌شان ‌را دیده‌اند، مردم عراق و سرزمین‌شان را دیده‌اند، ارمغان دشمن برای مسلمانان چیزی جزء آوارگی آنان نیست. فقر ملت، عقب نگه داشتن، تسلیم کردن و ذلیل کردن آن‌ها هدف دشمن است.

فرمانده کل سپاه گفت: ما برای ذلیل شدن خلق نشده‌ایم، ما تسلیم نمی‌شویم، ما پیش می‌رویم، ما دشمنمان را می شکنیم، این عهد ما است با شهیدان.

وی به تهاجم فرهنگی دشمن گریزی زد و گفت: مردم ایران در تهاجم فرهنگی ایستادند، جوانمان مساجد را ترک نکردند، نماز را ترک نکردند، زنان و دختران عفیف ما چادر و روسری از سرشان برنداشتند، پژواک صدای بیگانه نشدند، به پیام ابتذال او پاسخ نداند، درود برشرف زنان و دختران ایران که این گونه با شکوه و فاطمی در این میدان نبرد فرهنگی ایستادند.اینها زیبا ترین و دل‌ انگیزترین، و با عظمت‌ترین و ستایش بر انگیز ترین رفتار یک ملت است. ما از دشمن نمی‌ترسیم، از چه بترسیم، دشمن در افغانستان نشان داد از سایه می‌ترسد، اما دشمن بداند ما سایه نیستیم، حقیقتم