رییس سازمان بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اعتماد و اتکا به جوانان و پیوند نسل جدید با رزمندگان دفاع مقدس و شهدا در ابلاغیه گام دوم انقلاب رهبری به کرات مورد توجه و تاکید قرار گرفته است


به گزارش آفتاب ایلام، سردار غلامرضا سلیمانی روز چهارشنبه در اجلاسیه ایثارگران کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام اظهار داشت: به گفته رهبر معظم انقلاب تجهیز جوانان و نوجوانان به استفاده از فناوری های روز دستاوردها و آرمان های انقلاب و نظام یک ضرورت است.

وی یادآور شد: انقلاب اسلامی یک رویداد عظیم بود که از زمان صدر اسلام تاکنون مانند آن رخ نداده است چرا که این انقلاب عظمت ۲ بلوک شرق و غرب را در هم شکست و طبق پیش بینی امام راحل (ره) بلوک شرق و حکومت کمونیستی شوروی به زباله دان تاریخ پیوست و بنا به پیش بینی رهبر انقلاب نیز پایه های شکست و نابودی آمریکا و اسرائیل در حال لرزیدن و ترک خوردن است.

سلیمانی اضافه کرد: اسرائیل می داند که تاب و توان حمله و مقابله با جبهه مقاومت را ندارد و آمریکا نیز سرشکسته و ذلیلانه در حال ترک منطقه بوده و این تحولات به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بوده است.

وی ادامه داد: ابعاد عظمت انقلاب اسلامی در سال های بعد مشخص خواهد شد چرا که پیروزی این انقلاب فقط سقوط رژیم پهلوی نبود، بلکه یک رویداد و حادثه شگرف و عظیم بود که هندسه قدرت را در جهان تغییر داد و در غرب و شرق بحران هویت و دین ایجاد کرد و هم اکنون در اندیشیده های جهان غرب به رشد و همه گیری جهان اسلام در سراسر دنیا واقف هستند.

وی ادامه داد: اکنون رژیم صهیونیستی و حامی اصلی آن آمریکا دچار تزلزل شده اند و بزودی نابودی و اضمحلال آنها را خواهیم دید و شکست های پی در پی این حکومت های غاصب و استعمارگر از جبهه محور مقاومت بیانگر همین نکته است.

وی تاکید کرد: جبهه محور مقاومت در منطقه با تاسی و الگوگیری از بسبج مردمی دفاع مقدس و با رهبری و فرماندهی سردار سلیمانی به اتحاد و انسجام رسیده و پیروزی های متعددی را کسب کردند که موجب سرخوردگی امریکا و حامیان منطقه شان شد.

وی با بیان اینکه نصرت و پیروزی از آن مردم مسلمان ایران و منطقه است، گفت: هرچند به علت برخی کارشکنی ها و تلاش برای پیاده سازی برنامه های دیکته شده غربی ها از جمله بانک جهانی در ایران مشکلاتی به وجود آمد اما مردم با اتحاد و همبستگی خود از این گذرگاه ها عبور کردند و نمونه بارز آن را در ایام اوج کرونا می توان مشاهده که با وجود تحریم ها حتی تحریم های درمانی، تهدید و جنگ روانی و تبلیغاتی دشمنان اما مردم ایران باز هم سربلند و حماسه افرین شدند.

سلیمانی تاکید کرد: اکنون نیز به فرموده رهبر معظم انقلاب باید جوانان با اتکا به فناوری های روز و استفاده از تجارب رزمندگان دفاع مقدس به مصاف دشمن بروند و دستاوردهای جنگ تحمیلی را به مانند یک گنجینه عظیم بکارگیری کنند.