عمران خودآموز گفت:رسانه ها به عنوان ابزار مهم توسعه برای معرفی مدیران شایسته گام بردارندبه گزارش آفتاب ایلام،عصر امروز چهار شنبه در نشست هم اندیشی اعضای خانه مطبوعات استان ایلام که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارشناس مسئول حوزه ی مطبوعات که درسالن جلسات مجتمع فرهنگی ارشاد برگزار گردید در خصوص مسائل مختلف حوزه خبر و چالش های پیش روی اصحاب رسانه به بحث و تبادل نظر پرداخته شد.

عمران خود آموز در این نشست هم اندیشی اظهار داشت: رسانه ها به عنوان ارکان و ابزار مهم توسعه در راستای انتخاب مدیران  شایسته و اصلح کمک نمایند.

وی گفت:رسانه یک کارکرد اجتماعی جهت رساندن پیام مردم به حاکمیت و رساندن پیام مسئولان به مردم دارد که در این راستا نقدهای سازنده و پیشنهادات رسانه‌ها می‌تواند به مدیران و مسوولان کمک کند تا در راستای رفع مشکلات مردم گام بردارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در ادامه به نقش رسانه‌ها در بیان کاستی‌ها و محرومیت‌های استان اشاره کرد و افزود: با توجه به این‌که محرومیت‌زدایی و توجه به استان‌های کمتر برخوردار در دستور کار دولت قرار دارد، ضروری است رسانه‌ها نقش خود را در این زمینه به‌خوبی ایفا کرده و به بیان محرومیت‌ها و کاستی‌های استان بپردازند و مطالبه‌گری در این حوزه به‌درستی انجام شود.

وی با اشاره به گردش نخبگان گفت:طبیعی است در هر دولتی با توجه به تفکر و نگرش های مختلف مدیران تغییر یابند و افراد مدیر، قاعده بازی را رعایت کنند چرا که دوره مفید هر فرد مسئولی چهار سال است مگر آنکه بر اساس شایستگی و تخصص افراد ابقا شوند. 

تلاش جهت رفع مشکلات و دغدغه های اهالی رسانه

رئیس خانه مطبوعات استان نیز در ادامه گفت:خبرنگاران نقش بسیار مهمی در روند توسعه و پیشرفت دارند و در عین حال شرایط کاری آنها بسیار سخت است و همانند صنوف دیگر با مشکلاتی و کاستی های مواجه هستند.

سجاد صیدی با اشاره به اینکه نقش رسانه‌ها بر کسی پوشیده نیست اظهار داشت: از ظرفیت خانه ی مطبوعات جهت رفع مشکلاتی که برای این قشر وجود دارد استفاده می شود.

مدیرخانه مطبوعات با اشاره به بخشی از عملکرد مجموعه خانه مطبوعات، ابراز امیدواری نمود که با همفکری و همبستگی اصحاب رسانه برنامه ریزی و اقدامات شایسته ای در حوزه رسانه و خبر انجام پذیرد.

صیدی در ادامه همچنین به برگزاری دوره‌های آموزشی، ورزشی و... برای اعضای خانه مطبوعات اشاره کرد و افزود: امید است بتوانیم خدمات مطلوبی به اعضای خانه مطبوعات استان ارائه نماییم.

به گزارش آفتاب ایلام،در این نشست  صمیمی در خصوص مسائل و مشکلات رسانه بحث و تبادل نظر شد. همچنین اعضای حاضر در جلسه پیشنهادات خود را در جهت بهبود عملکرد خانه مطبوعات استان بیان کردند.

 پیگیری موضوع مسکن ، تشکیل کارگروه حقوقی رسانه ، رفع مشکلات بیمه پایه و تکمیلی اهالی رسانه ، ساماندهی خبرنگاران ، ارتباط موثر و مداوم اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات با اصحاب رسانه،از اهم مطالبی بود که از سوی حاضرین در این نشست مطرح شد.