دبیر اجرایی نخستین جشنواره سراسری نمایشنامه نویسی «جامه‌ک» گفت: با هدف تقویت و توسعه ادبیات نمایشی، شناسایی و شناساندن نمایش‌نامه نویسان جوان و همچنین تولید آثار فاخر این جشنواره به میزبانی استان ایلام برگزار می‌شود.به گزارش آفتاب ایلام؛ محمد محمدیان‌شمالی  اظهار کرد: جشنواره نمایش‌نامه نویسی «جامه‌ک» سال گذشته به صورت  استانی برگزار شد و آثار برگزیده در قالب کتاب گردآوری شد اما امسال به دلیل استقبال از جشنواره، فراخوان آن برای سال ۱۴۰۰ به صورت ملی داده شد تا علاقمندان بتوانند در بخش‌های مختلف آثار را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی با تاکید بر اینکه واحد نمایش حوزه هنری ایلام در راستای تقویت و توسعه ادبیات نمایشی، شناسایی و شناساندن نمایش‌نامه نویسان جوان و تولید آثار فاخر، اولین جشنواره سراسری نمایشنامه نویسی “جامه‌ک” را برگزار می‌کند، افزود: شرکت در این جشنواره محدودیت سنی نداشته و هر شرکت کننده می‌تواند حداکثر ۳ اثر البته در قالب word یا pdf و با فونت tahoma  به اندازه قلم ۱۴ یا به دبیرخانه نخستین جشنواره ملی نمایش‌نامه‌نویسی واقع در حوزه هنری ایلام یا از طریق پیام رسان واتساپ به شماره ۰۹۱۹۸۴۱۴۸۹۷ ارسال شود.

دبیر اجرایی نخستین جشنواره سراسری نمایشنامه نویسی «جامه‌ک» با اشاره به اینکه نباید آثار ارسالی به جشنواره تکراری یا در مسابقات دیگر شرکت داده نشده باشد، خاطر نشان کرد: ارزش‌های دینی و اخلاقی، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، سبک زندگی ایرانی_اسلامی با محوریت خانواده، مدافعان سلامت و جهان پساکرونایی از جمله موضوعات اولویت‌دار ارسال اثر است اما هنرمندان عزیز می‌توانند در هر موضوع دیگری نیز اقدام به ارسال آثار کنند.

وی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار تا ۱۵ دیماه ۱۴۰۰ می‌باشد و تمدید نخواهد شد، گفت: ارزیابی آثار و داوری روز ۲۵ دی‌ماه انجام می‌پذیرد.

محمدیان‌شمالی یادآوری کرد: به برگزیدگان اول تا سوم جشنواره علاوه بر لوح تقدیر و تندیس جشنواره به ترتیب ۵، ۴ و ۳ میلیون تومان اهدا می‌شود. همچنین ۲ نفر شایسته تقدیر معرفی می‌شود که با اهدای لوح تقدیر و مبلغ ۱میلیون تومان از آنها قدردانی می‌گردد.

نخستین جشنواره استانی نمایش‌نامه‌نویسی «جامه‌ک» سال گذشته از سوی حوزه هنری واحد استان ایلام و با دبیری «محمد محمدیان شمالی» برگزار شد به دلیل استقبال و شیوه‌ی مناسب برگزاری امسال نیز سمت اجرائی نخستین جشنواره ملی نمایش‌نامه‌نویسی «جامه‌ک» از سوی محمدعلی قاسمی – رئیس حوزه هنری استان ایلام به محمدیان شمالی داده شد.