مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام از برپایی نمایشگاه بزرگ دستاوردهای این ستاد در استان همزمان با روز دانشجو با حضور مسئولان اجرایی و فرهنگی کشوری و استانی خبرداد.

به گزارش آفتاب ایلام؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی چراغی‌پور با اعلام این خبر اظهار کرد: نمایشگاه بزرگ دستاوردهای کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام روز ۱۶ آذرماه سال جاری همزمان با روز دانشجو در محل نگارخانه استاد «علی اشرف صندوق آبادی» در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد شهر ایلام افتتاح می شود.

وی افزود: این آیین با حضور «امیر ارزانی» مدیرکل روابط عمومی و بین‌الملل ستاد فهما و « حمیدرضا ناطقی»  مسئول دبیرخانه روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان برگزار می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد ایلام گفت: تمهیدات لازم برای افتتاح این نمایشگاه در استان ایلام با همت مدیران کانون های مساجد استان فراهم شده است.

وی یادآور شد: این نمایشگاه از ۱۶ آذر به مدت یک هفته پذیرای علاقه مندان به فعالیت کانون های مساجد، جوانان و نوجوانان، میران و اعضای کانون های فرهنگی و هنری و سایر اقشار مختلف مردم خواهد شود.

چراغی پور با اشاره به اینکه در این نمایشگاه بیش از۵۰ قطعه عکس و تابلو در فعالیت های کانون های فرهنگی و هنری مساجد این استان در مناطق شهری و روستایی در معرض دید علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

وی افزود: در این نمایشگاه آثار دینی، فرهنگی، قرآنی، مسجدی، حوزه انقلاب اسلامی و کارآفرینی در معرض دید عموم گذاشته شود و از ظرفیت کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان در برپایی این نمایشگاه استفاده می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد ایلام تصریح کرد: غرفه های کار آفرینی، کانون معین و شاخص، صنایع دستی و هنری کانون های مساجد، عرضه محصولات فرهنگی، کتاب  و کتباخوانی، تولید ماسک و مبارزه با کرونا در سطح کانون های مساجد، اظلاع رسانی و خانه فرهنگ دیجیتال، نمایشگاه آثار دینی، فرهنگی، قرآنی، مسجدی، حوزه انقلاب اسلامی و ایثار و شهادت از جمله غرفه های این نمایشگاه خواهد بود.

گفتنی است؛ استان ایلام دارای ۳۰۷ کانون فرهنگی و هنری مساجد است که در این نمایشگاه گوشه ای از فعالیت این کانون‌ها در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.