نماینده مردم ایلام با حضور در منزل استاد "علی اشرف صندوق آبادی" هنرمند نام آشنا و چهره‌ی ماندگار خوشنویسی استان و کشور با اهداء لوح یادبود و تندیس، از وی تجلیل کرد.
"علی اکبربسطامی" با حضور در منزل و در جمع خانواده این هنرمند اظهار داشت: آثار هنرمندان همانند چراغ فروزان در جامعه، محدود به دوره و مکان خاصی نبوده و با گذشت زمان نه تنها کهنه و قدیمی نمی شوند بلکه برای همیشه در تاریخ ماندگارند. وی افزود؛ هنر استاد صندوق آبادی که برگرفته از آیات قرآنی، احادیث و اشعار نغز شاعران و نویسندگان بزرگ است، فضلیت و مانایی چند برابری دارند.   

این نماینده مردم با اشاره به پیشینه‌ی پرافتخار خانواده استاد صندوق آبادی ادامه داد: خداوند متعال هنر و خلاقیت را در وجود این خاندان به امانت گذاشته و فراتر از جوشش هنر، مردم‌داری و خیرخواهی آنان باعث شده که همیشه محل رجوع باشند. 

استاد صندوق آبادی نیز با ابراز خرسندی از اقدامات فرهنگی نماینده مردم ایلام و تبریک دهم تیرماه به عنوان روز مجلس، اظهار داشت: از اصول و شاخص های مهم یک مدیر،  "پاکدستی" و "عملگرایی" است که خوشبختانه این دو صفت ارزشمند در وجود "علی اکبر بسطامی" نهادینه شده است. 

عضو شورای عالی و نایب رئیس انجمن خوش نویسنان ایران با اشاره به جایگاه هنر در کشور ادامه داد: دریک برهه زمانی تمام انرژی کشور معطوف توسعه و تقویت رشته های فنی، مهندسی، پزشکی و... شده بود و از علوم اجتماعی و انسانی غفلت شد. اما خوشبختانه تصمیم گیران به این نتیجه رسیدند که نخبه پروری در حوزه علوم انسانی و اجتماعی مخصوصا در حوزه هنر، نتایج ارزشمندی برای کشور به دنبال داشته که می توان به این تغییر نگرش امیدوار بود. 

این استاد بزرگ خوشنویسی ادامه داد: استان ایلام سرشار از استعدادهای ناب در رشته های هنری مخصوصا در هنر خوشنویسی است که به جرات می توان گفت خوشنویسان این استان همردیف و هم‌شان با هنرمندان بزرگ و نامدار کشورند. 

وی نقش انجمن ها در توسعه فرهنگ و هنر، بی بدیل دانست و اضافه کرد: اگر فعالیت و تلاش هایی که توسط انجمن ها صورت می گیرد از وزارت فرهنگ و ارشاد گرفته شود، این وزارتخانه حرفی برای گفتن ندارد. صندوق آبادی امکانات انجمن ها را ناچیز دانست و خواستار توجه دولت و مجلس به این حوزه شد. 

استاد صندوق آبادی در پایان این دیدار صمیمی و به پاس این حضور، یکی از آثار خود را به علی اکبر بسطامی تقدیم نمود.