دبیر اجرایی ستاد جامع روحانیت استان ایلام گفت: نقش معنوی روحانیت در دوران دفاع مقدس بی نظیر بود.

 حجت‌الاسلام والمسلمین سید حبیب الله موسوی مقدم در گفت وگو با آفتاب ایلام اظهار داشت : استان ایلام امروز میهمان اجلاسیه شهدای روحانیت می باشد، استانی که روحانیت آن نسبت‌ به جمعیتش بیشترین نقش را در جنگ داشته وسیزده شهید ارزنده تقدیم انقلاب نموده است.

دبیر اجرایی ستاد جامع روحانیت استان ایلام افزود: حضور رزمی تبلیغی  روحانیون در هشت سال جنگ تحمیلی در جبهه‌های حق علیه باطل نقشی پر رنگ دارد که توانستند با درس‌های معنوی و روحیه عملی و جهادی ، رزمندگان  را آماده مقابله با دشمن کنند.

وی با اشاره به انگیزه و روحیه جهادی و معنوی که توسط طلاب برای رزمندگان ایجاد می‌شد افزود: نقش روحانیت در جنگ نقش بی‌بدیلی است که در سخت‌ترین شرایط بسیار تاثیرگذار بوده است، نقش تبلیغی و درس‌های معنوی طلاب، رزمندگان را آماده می‌کرد تا در برابر خطرات، تهدیدات، تیرها وترکش‌ها قد علم کنند و به دشمن هجوم برند یا در خطوط دفاعی مقاومت کنند.

حجت‌الاسلام  سید حبیب الله موسوی مقدم خاطر نشان کرد: نقش و جایگاه شهدای روحانی ما در دفاع مقدس ارزنده است، آنها توانستند با تقویت ایمان و بصیرت معنوی  که برای رزمندگان ایجاد کردند آنها را آماده نبرد در سخت ترین شرایط و کمبود امکانات کنند تا در جبهه ها پیروز میدان باشند .

حجت‌الاسلام  موسوی مقدم این اجلاسیه را ابزاری برای یاد آوری نقش روحانیت در جنگ بر شمرد و تصریح کرد: در این اجلاسیه به بخشی از نقش روحانیت در دفاع مقدس پرداخته شد و یادآور رهبری مرحوم آیت‌الله حیدری ایلامی در آن لحظات سخت شد.


وی در پایان به روح  مطهر تمام شهدا درود و سلام فرستاد و گفت: مردم استان ایلام همواره در مسیر ولایت ثابت قدم بودند و در جنگ تحمیلی نیز با وجود سختی فراوان با رهبری های آیت الله حیدری ایلامی ایستادگی کردند و حماسه خلق نمودند.