عضو اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک گفت: فروش پوشاک تاناکورا، به دلیل مسائل بهداشتی و قاچاق بودن این نوع پوشاک، ممنوع است و در صورت برخورد با این نوع فروشگاه‌ها، پلمب می‌شوند.
به گزارش آفتاب ایلام، مجید افتخاری اظهار کرد: فروش پوشاک تاناکورا به طور کلی در کشور ممنوع است و اتحادیه در هر نقطه‌ای با این نوع فروشگاه برخورد کند آن را پلمب می‌کند.
   وی با بیان اینکه شنیده‌ها حاکی از ورود کالای تاناکورا به برخی استان‌ها از جمله سیستان و بلوچستان و سنندج است، افزود: عموماً از کالاهای تاناکورا استقبال زیادی نمی‌شود.
   عضو اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک در پاسخ به سوالی در خصوص پوشاک تاناکورای برند خارجی، خاطرنشان کرد: این کالاها قطعاً قاچاق است و از راه شبکه‌های غیر قانونی زیرزمینی فروخته می‌شود.
   افتخاری ادامه داد: ممکن است که پوشاک خارجی اهدایی از سوی کشورهای دیگر هم باشد. به طوری که ممکن است پوشاک به یک کشور ثالث اهدا شده باشد، اما پوشاک برند از آن‌ها جدا و فروخته شود.
   وی با بیان اینکه تعداد فروشگاه‌های تاناکورای فعال در کشور بسیار کم است، تصریح کرد: با بیشتر این واحدها چندین بار برخورد و پلمب شدند و حتی تعهد دادند، اما دوباره فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. اما همچنان اتحادیه در صورت مشاهده با آن‌ها برخورد می‌کند.
   عضو اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک گفت: علت ممنوعیت فروش پوشاک تاناکورا، مسائل بهداشتی و قاچاق بودن این نوع پوشاک است. چرا که این لباس‌ها استاندارد ندارند، نظارتی بر وضعیت آن‌ها انجام نمی‌شود و حتی ممکن است منجر به آسیب جسمانی شود.