مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان ایلام گفت: در راستای خدمت رسانی در جاده ها ۱۴ راهدارخانه در استان با ۲۲۳ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری در محورهای مواصلاتی آماده خدمات رسانی هستند

نورالله دلخواه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار آفتاب ایلام اظهار داشت: تمهیدات لازم برای ارائه خدمات راهداری در فصل سرما و یخبندان در قالب طرح راهداری زمستانه در استان اندیشیده شده و علاوه بر ذخیره شن و نمک، ماشین آلات برف روبی نیز تجهیز و در راهدارخانه‌ها مستقر شده اند.

وی افزود: هم اکنون در استان ۱۴ راهدارخانه ثابت و سیار وجود دارد که برای استقرار ماشین‌آلات و پرسنل در حین اجرای طرح زمستانه ساماندهی شده‌اند و بخشی از این راهدارخانه‌ها نیز به اسکان کسانی که در جاده‌ها مانده و دچار مشکل می‌شوند، اختصاص می‌یابد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام یادآور شد: همچنین ۲۲۳ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری در اختیار راهداران قرار گرفته تا بتوانند در اسرع وقت نسبت به برف روبی و پاکسازی راه ها در مواقع بارش اقدام کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام گفت: بیش از ۱۰ هزار تن نمک و شن برای نمک‌پاشی جاده‌ای هنگام روزهای یخبندان در راهدارخانه‌های استان ذخیره شده است.

دلخواه بیان کرد: اقداماتی مانند لایروبی دهانه پل‌ها، بستر رودخانه‌ها و شانه‌سازی محل‌هایی که تخریب شده برای فصل سرما انجام شده است.

وی اضافه کرد: برای جلوگیری از بسته شدن راه‌های روستایی در هنگام بارش نزولات آسمانی با دهیاری‌ها و بخشداری‌های استان هماهنگی های لازم به عمل آمده است و در صورت بسته شدن این مسیرها از ظرفیت این نهادها به منظور پاکسازی و برف‌روبی استفاده می‌شود.

وی تصریح کرد: مردم می‌توانند در هنگام سفرهای زمستانی با شماره گیری ۱۴۱ از اطلاعات راه‌های استان و کشور مطلع شوند.