استاندار ایلام با قدردانی از خدمات دستگاه قضایی استان، گفت: از همه توان و ظرفیت خود برای پیشبرد اهداف این حوزه در راستای بهبود فرآیند خدمت دهی به مردم استفاده خواهیم کرد.

 

به گزارش آفتاب ایلام، حسن بهرام نیا شامگاه چهارشنبه در نشست با مدیران دستگاه قضایی و رییس کل دادگستری استان با تاکید بر روانکاری در ارایه خدمت به مردم افزود: همکاری، تعامل و همدلی دستگاه های اجرایی در خدمت رسانی به آحاد مردم استان با همکاری دستگاه قضا یک ضرورت است که باید مورد تاکید باشد.

وی افزود: مسوولان قضایی استان در کنار خدمت رسانی به مردم، تسهیل و تسریع در ارایه خدمات را نیز مدنظر داشته باشند.

استاندار ایلام تصریح کرد: همدلی و همکاری خوبی بین دستگاه ها در کشور و در استان وجود دارد که باید تلاش کرد این همدلی و همراهی رافع مشکلات مردم باشد و بستری برای رفاه و آرامش و سعادت و عاقبت بخیری در جامعه فراهم آورد.

 وی با قدردانی از دغدغه مندی تمامی عوامل دستگاه قضای استان به دلیل حل مشکلات جامعه، گفت: وحدت تمامی دستگاه های نظارتی و قضایی به صورت یک هدف راهبردی برای خدمت رسانی و تسریع در امورات مردم باید در دستور کار قرار گیرد.

بهرام نیا تاکید کرد: تلاش می کنیم از همه ظرفیت های مادی و معنوی استان برای تقویت قوه قضاییه و آرامش و آسایش مردم استفاده شود.

 وی بر لزوم همکاری تمامی دستگاه های اجرایی با دادگستری استان تاکید کرد و یادآور شد: قانون ساخته دست بشر و منبعث از قانون اساسی و احکام اسلام است که توسط خود مردم تصویب شده است.

 رییس کل دادگستری استان ایلام نیز در این نشست ضمن ارایه گزارشی از عملکرد دستگاه های قضایی استان، گفت: در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی با همکاری دستگاه های متولی، اقدامات ارزشمندی انجام شده است که شاهد نتایج مطلوب آن هستیم.

 علی دهقانی افزود: خدمات شوراهای حل اختلاف توسعه یافته و با پیگیری سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از سرمایه گذاری مشروع، موانع تولید در استان تا حد زیادی مرتفع شده است.

دهقانی بیان داشت: همچنین در حوزه تنظیم بازار با همکاری اداره تعزیرات حکومتی نیز اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.

وی ادامه داد: سال گذشته پروژه زندان جدید پس از گذشت ۱۸ سال از شروع ساخت آن، به بهره برداری رسید و زندان از محیط شهری به خارج از شهر منتقل شد.

رییس کل دادگستری ایلام در ادامه به مصوبات سفر رییس قوه قضاییه به استان نیز اشاره کرد و افزود: تخصیص اعتبارات به دستگاه های قضایی در این سفر برای توسعه خدمات قضایی در استان مصوب شده است.